Pisálkův koutek

Peněz není nikdy dost

28. září 2015 v 20:46 | N.S.
Kdybych se zničehonic stala milionářkou, musela by to být vážně velká náhoda. Jelikož žijeme v realitě a ne ve filmu, tak je logické, že každým dnem se nám to stát nemůže.
Ovšem kdyby se mi splnil sen, hrála bych s kapelou, a byli bychom známí po celém světě (o tom si mohu nechat jen zdát..), tak bych na tom finančně byla také jinde. Hlavně si sebe jako milionářku fakt nedovedu představit, protože žiju dost skromně a nevyrůstám ve snobské rodině.
Kdyby se něco stalo, a najednou bych viděla na výpisu kreditní karty něco kolem milionu, tak v první řadě bych na to zírala a nevěřila tomu. Koupila bych si všechno co potřebuju, konečně bych měla z čeho žít sama za sebe. Velkou část bankovek bych darovala rodině, která peníze fakt potřebuje. Pak také přátelům, kteří sotva vycházejí s platem. No a nakonec bych darovala všechny peníze dětem v Africe, které tam umírají na hlad či různé infekční onemocnění.
Netuším, zda bych se změnila chováním jako většina lidí, kteří si žijí v blahobytě... ale myslím, že spíše ne.
A co byste měli v plánu vy?

Challenge of our songs // 0.4: I am crying

15. listopadu 2014 v 17:10 | Spring.Fairy

Facebook a já

8. listopadu 2014 v 19:39 | Spring.Fairy
Většina lidí vlastní facebook a jsou na něm celkem závislí. A ti, kteří nejsou se jimi brzy stanou pokud se jim nebude chtít dělat nic jiného než být zaneprázdněná a pořád u facebooku. Myslím si, že je v pořádku, když někdo udržuje vztah na dálku a nemá možnost se s někým jiným způsobem spojit. Málo lidí chodí na facebook jen kvůli zprávám, nýbrž najdou se tu i extrémní závisláci, co checkují každou novinku, fotku, video.. prostě cokoli, co přidal jeho přítel. Většina lidí se už ani nepotřebuje dívat na televizi ani na nějaký webový portál o zprávách, které se dějou, protože všechno je co se děje, je totiž i na facebooku.
Na facebooku si můžete přidat koho chcete, ale není jistota, že vám žádost o přátelství potvrdí. A jsme zase u toho. Existují závisláci, kteří si přidávají úplně všechny bez ohledu na to, co je to za lidi, prostě chtějí mít velký počet přátel. Ale k čemu? Taky nechápu.
Dostáváme se počtem lidí k dalšímu, tentokrát počet tzv. "lajků" u fotek a příspěvků (statusů). Dalším odvětvím závislosti na facebooku je totiž počet lajků u příspěvků. Stává se mi, že i okolo mě jsou lidé typu: "..ale 84 lajků na mý profilce je přece málo, ne?!". Proboha lidi, vzpamatujte se! Nepochopím nikdy lidi, kteří bez hojného počtu lajků nedokáží přežít.
Možná by bylo nejlepší, kdyby se facebook zrušil a nikdy neexistoval. Jenže je tu menší problém... Vymyslelo by se totiž něco úplně stejného. Můj osobní názor na facebook? Ano, mám ho. Píšu si tam se svými kamarády z tábora, domlouvám se se spolužáky apod..Denně jsem u facebooku asi 1h, když to sečtu.

Challenge of our songs // 0.3:Calm Down

1. listopadu 2014 v 18:40 | Spring.Fairy

Challenge of our songs // 0.2:Happy

19. října 2014 v 17:24 | Spring.Fairy

0.2:Happy ↓

Z(a)tracené vzpomínky

25. srpna 2014 v 16:32 | Spring.Fairy
Ačkoliv jdu do prváku, pamatuji si i ty nejmíň důležité věci. Ségra mi vždycky říká něco ve smyslu jak si to všechno můžu pamatovat? Jenže ani já sama nevím. Nejhorší na tom je, že si nepamatuju něco, co jsme probírali třeba ve škole a pamatuju si co jsem měla na sobě první den ve školce což byly zelený kostkovaný šaty. Smutné je, že většina z nás zaregistruje nějaký zažitek, ale přitom si vzpomene jen na to horší. Vzpomínek na které zatraceně ráda vzpomínam, je čim dál míň.. Na druhou stranu si myslím, že mít špatné vzpomínky nás posouvá dál do života a připadáme si silnější, neboť jsme toho už tolik zažili. Hodně lidí mi říká, že si pamatuje něco z předešlých let lépe, než co měl včera třeba k obědu. Jenže když se to tak vlastně vezme, mohl by si ten dotyčný vzpomenout, ale trvalo by mu to možná pár sekund, či minut.. Ráda vzpomínám na úplné maličkosti, ze kterých jsem jako malá měla děsnou radost. Třeba když jsem dostala svojí první Barbie tak jsem brečela štěstím, když mi babička udělala teplé kakao v zime po sáňkování apod.. Je toho dost. :)

Challenge of our songs // 0.1:Wake Up!

25. srpna 2014 v 14:42 | Spring.Fairy

Jelikož jsou pořád ještě prázdniny a je volno takové až nevím co přidávat, tak jsem se rozhodla účastnit se této výzvy.

0.1:Wake Up! ↓
 
 

Reklama